Quantcast

Μερακλής διαιτητής κράτησε 43 λεπτά καθυστερήσεις σε αγώνα στη Βολιβία, του πήρε 17 λεπτά να ελέγξει μια φάση στο VAR

Είχε όρεξη για τρίτο ημίχρονο

THE NEWSROOM

18 Μαρτίου 2023

Όσο κάποιοι πονηροί λένε ότι πρέπει να μειωθεί η διάρκεια των ποδοσφαιρικών αγώνων γιατί το κοινό χάνει το ενδιαφέρον του, στη Βολιβία απαντούν με την εισαγωγή τρίτου ημιχρόνου στα παιχνίδια της πρώτης κατηγορίας. Τουλάχιστον αυτό έγινε στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Ατλέτικο Παλμαφλόρ και Μπλούμινγκ. Το συγκεκριμένο ματς είχε ένα γκρανγκινιολικό, χιτσκοκικό και τεράστιο η αλήθεια είναι φινάλε.

Πιο συγκεκριμένα, η Ατλέτικο Παλμαφλόρ προηγούταν με 2-0 και όλα έδειχναν ότι παρά την καταρρακτώδη βροχή, το παιχνίδι αυτό θα ξεχνιόταν γρήγορα. Η Μπλούμινγκ ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 86 μείωσε σε 2-1. Για να μετρήσει το γκολ, χρειάστηκε ο ρεφ να ελέγξει τη φάση περίπου 17 λεπτά. Αφού έγινε αυτό έδωσε ένα μισαωράκι καθυστερήσεις και στη συνέχεια πρόσθεσε ακόμη 13 λεπτά. Σε αυτό το διάστημα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, έφαγαν δύο κόκκινες και τελικά έχασαν με γκολ στο 90+38. Μάλλον θα εύχονταν να μην είχε μετρήσει ποτέ το πρώτο τους γκολ.